Genel 31 OCAK 2011 / 17:08

HP bulut bilişimde yeni çözümlerini açıkladı

HP’nin 7/24 Yaşayan Kurumlar teknoloji vizyonuna dayalı Karma Hizmet Sunumu (Hybrid Delivery) Bulut Bilişim çözümleri, özel sektör ve kamu sektöründe dijital dünyanın kapılarını aralayarak müşterilere ve vatandaşlara  BT hizmetlerinin uygun maliyetlerle sunulmasını hedefliyor.HP’den gelen bilgilere göre, Karma Hizmet Sunumu’un en büyük özelliğinin ister özel sektör ister kamu sektörü olsun tüm işletmelerin ihtiyaçlarına cevap veren esnek bir yapı sunması. Çok çeşitli platform ve yazılımları destekleyen Karma Hizmet Sunumu, eski sistemlerin de yeni donanımlarla bütünleştirilmesini sağlayarak maksimum büyümeye olanak tanıyor.HP Enterprise Cloud Services-Compute çözümü, HP’nin veri merkezlerini kullananlar için “özel bulut hizmetleri” sağlıyor. HP’nin modüler yapısıyla her türlü ihtiyaca cevap veren ölçeklenebilir ve iş kesintisine yol açmadan genişletilebilen Birleşik Altyapıları, yazılım otomasyonu desteği ile dijital dönüşümünü tamamlamış işletmeleri yaratmayı hedefliyor.

Yazılım otomasyonu iş süreçleri, iş zekası ve müşteri hizmetlerini tek potada birleştirerek müşterilere BT hizmetleri sunuyor. Kullanıcıların yazılım ve donanımın karmaşık yanlarıyla uğraşmadan doğrudan kullanışlı BT hizmetleri aldığı bu uygulamalar, örneğin bir bankanın müşteri portföyünü tek ekrandan yönetmesini sağlayarak hizmetleri büyük ölçüde hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor.HP CloudSystem bu açıdan özel, genel ve karma bulut bilişim hizmetlerinde bütünleşik çözümler sunuyor. HP CloudSystem, sistem ve uygulama entegrasyonunda HP Bulut Bilişim Hizmeti Otomasyonu yazılımını kullanıyor. HP Bulut Bilişim Hizmeti Otomasyonu güvenlik, yönetim ve uyumluluğu fiziksel ve sanal yapılarla birleştirerek enerji tüketimini azaltıyor. Bu sistem HP Bulut Haritaları teknolojisinden yararlanarak sistem kaynaklarının hazır şablonlarla en yüksek verimlilikle kullanılmasını sağlıyor ve aynı zamanda, BT sistemlerinin sadece birkaç dakikada kurulabilmesini de beraberinde getiriyor.Müşteri için doğru BT modeli için keşif yapılıyorHP Bulut Keşif Atölyesi işletmelerin ve kamu kuruluşlarının ihtiyaçlarına uygun BT modellerini seçmelerine fırsat tanıyor. Bir veya iki gün süren atölye çalışması ile işletmelerin Bulut Bilişim ihtiyaçlarının belirlenmesinde çözüm geliştirme eğitimleri sunuluyor.HP Finansal Hizmetler ise müşterilerin BT yenilikleriyle mali hedeflerini ve iş ihtiyaçlarını karşılamak üzere en yeni teknolojilerden avantajlı şekilde yararlanmasına imkan tanıyor. HP Finansal Hizmetler, yatırım getirisinin hızlandırılması ve artırılması için gerçekçi çözümleri arıyor.HP’nin Bulut Bilişimle ilgili güncel çözümlerini HP Kurumsal İşletmeler Kıdemli Başkan Yardımcısı Ann Livermore’dan dinlemek için www.hp.com/go/cloudcomputing2011 adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun