Genel 13 EKİM 2010 / 11:19

HP, BT yöneticilerine sunduğu eğitim hizmetlerini tanıttı

Toplantıda ITIL /ITSM, (PMI) Proje Yönetimi gibi alanlarda verilen eğitimlerin aşamaları ve amaçları anlatıldı.

Toplantıda ITIL /ITSM, (PMI) Proje Yönetimi gibi alanlarda verilen eğitimlerin aşamaları ve amaçları anlatıldı.


HP, 12 Ekim tarihinde düzenlediği basın toplantısında eğitim alanında sunduğu hizmetleri tanıttı. HP’nin kurumların BT yöneticilerine yönelik sunduğu eğitim hizmetleri ve portfolyösü gazetecilerin de katıldığı F1 simulasyonuyla tanıtıldı. Toplantıya HP Türkiye Teknoloji Hizmetler Bölümü’ne yeni ülke direktörü olarak atanan Murat Cantürk de katıldı.

HP yetkilileri toplantıda, şirketlerin veri merkezleri, sunucular ve network yönetiminin hızlı ve etkin çalışabilmesi için ITIL /ITSM, proje yönetimi (PMI) gibi alanlarda verilen profesyonel eğitimlerin aşamalarını ve amaçlarını anlattı.

Eğitimler hakkında bilgi veren HP Türkiye Eğitim Hizmetleri Yöneticisi İrem Yörü: “Şirketlerin başarısı BT kaynaklarını yöneten ekibin uzmanlığı ve başarısıyla doğrudan ilintili. HP eğitim bölümü olarak, geniş bir portföye sahibiz. BT alanında teknik ve teknik olmayan eğitim programlarımız mevcut. Bu eğitimlerde en alt aşamadan en üst aşamaya kadar donanım sahibi olmak mümkün. ITIL/ITSM, (PMI) Proje Yönetimi konusunda yetkili eğitim kurumu olarak uzman sertifikalı eğitimlerimiz ve kurumların iç ihtiyaçlarına özel esnek eğitim programlarımız bunlar arasında yer alıyor. Türkiye’de ağırlık verdiğimiz eğitim türü teknik olmayan eğitim türü ve Proje Yönetimi eğitimleri. Verdiğimiz eğitimler Türkiye ile sınırlı kalmıyor. Eğitim alan kişiyi ABD’deki eğitimlere sanal laboratuvar yoluyla online olarak bağlayabiliyoruz. Portfölyomuza yeni eklenen ITIL/ITSM konusunda Version 3 Expert eğitimlerimizi de Türkiye’de vermeye başladık” dedi.

Eğitim sonunda sertifika sahibi olmak mümkün

HP’nin yetkili eğitim kuruluşu olarak verdiği bu profesyonel eğitimlerden yararlanmak isteyen BT yöneticilerinin eğitim aldığı alanda sertifika almaları için öncelikle iyi derecede İngilizce bilmesi gerekiyor. İngilizce yapılan sertifikasyon sınavlarına katılmak içinse katılımcının eğitimlerden belli bir puan alması gerekiyor.

HP’nin eğitim portfölyosuna yeni eklenen ITIL/ITSM eğitimi ise BT’de hizmet yönetiminin etkili bir şekilde sağlanmasına odaklanan eğitim türü. Son dönemlerde BT’de hizmet kavramının geliştiğine değinen HP ITIL, ITSM Eğitmeni Fırat Okay, ITIL eğitimlerinde giriş seviyesi eğitiminin 5 gün sürdüğünü, orta seviye eğitimlerininse 3 gün sürdüğünü belirtti.

Eğitim ücretleri yaklaşık 1100 dolardan başlayıp 3250 dolara kadar çıkabiliyor. Eğitimler hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler www.hp.com.tr adresini ziyaret edebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun