Genel 29 ARALIK 2010 / 07:47

HP, BP'den milyon dolarlık iş kaptı

400 milyon dolarlık anlaşma çerçevesinde HP, BP’nin global veri merkezlerine işletim hizmetleri sağlayacak.

400 milyon dolarlık anlaşma çerçevesinde HP, BP’nin global veri merkezlerine işletim hizmetleri sağlayacak.


HP, dünyanın en büyük petrol şirketlerinden biri olan BP’nin veri merkezlerine işletim hizmeti vereceğini duyurdu. İki şirket 400 milyon dolar değerindeki 5 yıllık dış kaynak kullanım anlaşması kapsamında güçlerini birleştirdi.

Anlaşmaya göre HP, BP’nin dünya çapındaki veri merkezlerine Bulut Bilişim çözümleri dahil olmak üzere çeşitli işletim hizmetleri sağlayacak. Bu hizmetler arasında izleme, yedekleme, kurtarma, web sitesi yönetimi, bakım-onarım ve veritabanı-ara donanım iletişim hizmetleri de yer alıyor. Buna ek olarak BP, HP’nin sunduğu hizmetlerle yazılım otomasyonunu sağlayacak, veri merkezlerini standartlaştıracak ve yine HP’nin Birleşik Altyapılar çözümü ile barındırma hizmetlerini konsolide edecek.

HP, halihazırda BP’nin İngiltere’de yer alan ve Avrupa’ya hizmet veren veri merkezlerine veri merkezi hizmetleri sağlıyor. Yapılan anlaşmayla HP, BP’nin Avrupa’daki diğer veri merkezleri ile Kuzey ve Güney Amerika’daki sunucularına da hizmet vermeye başlayacak.

Anlaşma çerçevesinde BP, kurumsal özel bulut ve genel bulut bilişim hizmetleri ile diğer sağlayıcıların sunduğu harici bulut bilişim hizmetlerinden tek bir birleşik mimari ile yararlanabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun