Genel 13 NİSAN 2010 / 10:59

HP, 3Com satın alma sürecini tamamladı

HP, 3Com'u satın alarak "Tümleşik Altyapılar Stratejisine" hız kazandırdı.

HP, 3Com'u satın alarak "Tümleşik Altyapılar Stratejisine" hız kazandırdı.


HP, 12 Nisan tarihinde 3Com şirketini satın alma işlemlerini hisse başına 7,90 dolar fiyat ve yaklaşık 2,7 milyar dolar kurumsal değer üzerinden tamamladığını duyurdu.

HP, 3Com'un ağ sistemleri, router ve güvenlik çözümlerini mevcut HP ProCurve çözümlerine dâhil ederek müşterileri için kapsamlı bir hizmet paketi oluşturacağını iddia ediyor. 3Com'un ProCurve çözümlerine dahil olmasıyla müşteriler ağ sistemlerini basitleştirebilecek, çevre birimleri ve ana birimlerden oluşan tam kapsamlı bir ağ sistemine sahip olabilecek ve BT sistemlerini etkin bir konuma getirebilecekler.

3Com'un satın alınmasıyla birlikte HP'nin ethernet anahtarları ile router donanımlarında yeni ürünler sunulması ve şirketin Çin'deki konumu büyük ölçüde güçlenmesi hedefleniyor. Satın alma sonucunda HP'nin hangi yeni ürün ve hizmetleri sunacağı ileriki bir tarihte açıklanacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun