Genel 23 ŞUBAT 2012 / 17:10

HP 2012 ilk çeyrek mali sonuçlarında büyük hüsrana uğradı

HP 2012 ilk çeyrek sonuçlarında fena çuvalladı

Şirketin karının geçtiğimiz yıla göre yüzde 38 oranında azalmasının en büyük sebebi olarak satışlardaki gerileme gösteriliyor. Şirketin net geliriyse yüzde 7 azalarak 30 milyar dolarda kaldı. Konuyla ilgili konuşan HP CEO’su Meg Whitman, çok zorlu bir süreçten geçtiklerini belirtti. Whitman, özellikle yazıcı ve görüntüleme birimindeki düşüşün rahatsız edici boyutlarda olduğunu belirtirken, şirket olarak yaratıcı çözümler eşliğinde bu süreci en az hasarla atlatmak istediklerini söyledi.

Whitman bu sonuçların kendilerini kamçıladığını belirtirken, özellikle PC üretimi ve geliştirilmesi konusunda geri kaldıklarını ve acilen gelişme kaydetmeleri gerektiğini vurguladı.

HP Envy 14 Spectre ultrabook gibi başarılı örneklere ihtiyaçları olduğunu söyleyen Whitman, daha yaratıcı çözümlerle eski prestijlerini ve dolayısıyla kazancı tekrar yakalamayı umduklarını söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun