Genel 25 MART 2010 / 14:23

HP’den ultra ince modeller

HP’nin yeni ürünleri sadece tasarımıyla değil, özellikleriyle de ses getireceğe benziyor.

HP’nin yeni ürünleri sadece tasarımıyla değil, özellikleriyle de ses getireceğe benziyor.


HP, işletme kullanıcılarına yönelik ilk çoklu dokunmatik tablet bilgisayarın yanı sıra hem kurumlar hem de küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için tasarlanmış olan dizüstü bilgisayarları pazara sundu.

Sık sık seyahat edenler için geliştirilen bu bilgisayarlardan biri HP'nin ilk çoklu dokunmatik tablet bilgisayarı EliteBook 2540p. Standart voltajlı Intel işlemciler sunan HP EliteBook 2740p tablet bilgisayar, sağlık hizmetleri, eğitim, satış ve daha fazlasıyla uğraşan işletmeler için etkileşimli bir deneyim sunma iddiası ile geliyor. Tablet bilgisayarın dokunmatik ekran seçeneği, kullanıcıların seçtikleri giriş yöntemine bağlı olarak işlerini daha sezgisel ve daha hızlı bir şekilde yapmalarına olanak veriyor. Çoklu dokunma hareketleri, ekranda gerçekleştirilen hafif dokunuşlar ve tutup çekmeler kullanıcıların uygulama ve menülerde gezinmelerini sağlarken, bilgilere ve web sitelerine erişmelerinde de kolaylık sunuyor.

Ağırlığı yalnızca 1,53 kilodan başlayan HP EliteBook 2540p, küresel ve büyük kurumsal şirketler, kamu sektörü ve dayanıklı, yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlara ihtiyaç duyan işletmeler için ideal olarak tanımlanıyor.

HP'nin piyasaya sunduğu diğer bilgisayar ise HP ProBook standart serisi. HP ProBook S serisi günlük kullanım için yeni bir tasarım ve şık renklerle sunuluyor. HP EliteBook ve çoğu HP ProBook dizüstü bilgisayar serisinde bilgisayar kapalıyken kullanıcıların birkaç saniyede internete erişmelerine olanak tanıyan HP QuickWeb uygulaması bulunuyor. HP ProBook kullanıcının güç tasarrufu yapmasını, pilin çalışma ömrünü uzatmasını ve rapor edilen güç gereksinimlerinin doğru bir şekilde izlenmesini sağlıyor. Ayrıca HP ProBook'un klavyesinin sıvılara karşı dayanıklı olma özelliği de bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun