Genel 17 EYLÜL 2009 / 13:28

HP’de bölümler arası işbirliği

HP ESS Blade ve HP ProCurve Network İş Birimleri, sanallaştırma uygulamalarının performansının yükseltilmesi ve esnek ağ kullanımı için güçlerini birleştirdi.

HP ESS Blade ve HP ProCurve Network İş Birimleri, sanallaştırma uygulamalarının performansının yükseltilmesi ve esnek ağ kullanımı için güçlerini birleştirdi.


HP, bünyesinde iki ayrı iş birimi olan Enterprise Storage and Services (ESS) ve ProCurve Networking iş birimlerinin güçlerini birleştirdiğini açıkladı. HP ProCurve ve BladeSystems entegrasyonu; kurumların veri merkezi yönetimi ve ağ maliyetlerini azaltmak, iş süreçlerinin performansını artırmak, sanal ve fiziksel BT kaynaklarının yönetimini kolaylaştırarak, güvenlik standartlarına kavuşmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor. HP ProCurve 6120 ürün ailesinin, BladeSystems altyapısına uygun olarak tasarlanması; Blade sunucularına ve HP ProCurve 8200 ve 5400 Ethernet Switch ürün ailesine de avantaj kazandırıyor. HP sanal bağlantı kullanıcılarının, kurumsal uygulamaları için ihtiyaç duydukları bantgenişliği değişikliklerini esnek bir biçimde yöneteiblmesi de bu uyumluluk ile sağlanmış oluyor.

HP Blade Sistemleri ve Endüstri Standartları Sunucuları Başkan Yardımcısı Mark Potter birleşme ile ilgili Türkiye’de gerçekleştirilen basın toplantısındaki konuşmasında “Şirket CIO’ları ekonomik belirsizlik ortamında ve giderek karmaşıklaşan iş uygulamaları içerisinde iş gereksinimlerini cevaplamaya çalışıyor. Hantal iş altyapıları, iş süreçlerindeki performansı karşılamakta yetersiz kalıyor. Şirketlerin iç ve dış müşterilerinin beklentilerini dinamik bir biçimde karşılayabilmek, operasyon ve bakım maliyetlerini düşürmek ve riskleri kontrol edebilmek için HP ağ ve sunucu entegrasyonunu gerçekleştirdik” dedi.

Bu birleşmeyle ilgili olarak HP Türkiye’den konuşmacı olarak katılan ProCurve Kurumsal Müşteri Satış Müdürü Altay Tan Gencay, HP ProCurve ağ anahtarlarının blade sistem altyapısıyla uyumlu hale getirilmesinin, HP’nin pazar stratejisi ve rekabeti açısından çok önemli bir adım olduğunu belirtirken, HP Endüstri Standardı Sunucular Ürün Müdürü, Merden Kahvecioğlu: “Bu yeni yapıyla birlikte veri merkezi ve ağ yönetimi maliyetlerini hafifleterek, daha esnek yapılar üzerinde kolay yönetim özellikleri sunmayı hedefliyoruz. HP’nin bu yeni çözümleri, şirketlere standart bazlı bilgi işlem altyapısını bakım ve operasyonel maliyetleri azaltarak sunuyor” dedi.

HP’nin iki bölümü arasında duyurulan bu işbirliği ile anons edilen ürünler ise çu çekilde sıralanıyor:

- Yüksek performans isteyen uygulamalar ve sanal makineler için 10Gb bağlantı hızında HP ProCurve 6120XG Blade Switch

- 1GB’den 10 GB’a dönüşümü gerçekleştirmek için gerekli ağ ekipmanın sahip HP ProCurve 6120G/XG Blade Switch.

- Ayrıca HP ProCurve 8200 ve 5400 anahtarları da yüksek kapasiteli Power over Ethernet (PoE+) ile güç tüketimini azaltırken yüksek kapasitede çalışabilmek üzere güncellenmiş durumdalar.

- Bu sırada yeni Virtual Connect Firmware Update ile de ağ esnekliği artıyor. Kurumsal kullanıcılar, sistemde yeniden yükleme yapmaya gerek kalmadan, ağ bağlantısında dinamik bir biçimde değişiklikler yapabiliyor. Ağ Yönetiminde karmaşıklığın azaltılması kadar, altyapı kurulumları için gereken 128’e kadar çıkan yerel sanal ağ bağlantısı kapasitesi sunuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun