Genel 25 MART 2009 / 08:17

Honda ve GS Yuasa’dan ortak adım

GS Yuasa Corporation ve Honda Motor, hibrid araçlara lityum-iyon pil üretmek ve geliştirmek ve satmak üzere yeni bir adım atıyor.

GS Yuasa Corporation ve Honda Motor, hibrid araçlara lityum-iyon pil üretmek ve geliştirmek ve satmak üzere yeni bir adım atıyor.


GS Yuasa Corporation ve Honda Motor, hibrid araçlara lityum-iyon pil üretecek, satacak ve geliştirecek yeni ortak şirket için anlaşma imzaladıklarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre  geçen yıl Aralık ayında imzalanan ön anlaşmadan bugüne kadar her iki şirket, yeni ortak şirketin somut kuruluş planları üzerinde karşılıklı çalışmalarda bulundu. 1 Nisan 2009 tarihinde Blue Energy Co adıyla kurulacak olan yeni şirket, hibrid araçlar için yüksek performanslı lityum-iyon pillerin üretilmesi, satılması ve Ar&Ge çalışmalarının yürütülmesi konusunda faaliyet gösterecek. 3 milyar Yen sermaye ile kurulacak olan şirketin yüzde 51’i GS Yuasa Power Supply’ın yüzde 49’u ise Honda Motor’un olacak.


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun