Genel 18 EYLÜL 2008 / 07:56

Honda'dan Paris'te üç dünya prömiyeri

Honda, Paris Otomobil Fuarı’nda hibrid modelleri ve yeni geliştirdiği teknolojileri tanıtacak.

Honda, Paris Otomobil Fuarı’nda hibrid modelleri ve yeni geliştirdiği teknolojileri tanıtacak.


Honda Ekim ayında gerçekleştirilecek Paris Otomobil Fuarı’ndaki standında çevreci taahhütlerinin izlediği yolu gösteren yeni hibrid aracı Insight’ın konsept modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirirken, tasarımına yeni stiller kazandırılan Civic Hybrid modelinin ve i-DTEC adını verdiği dizel motorunun otomatik şanzımana sahip versiyonunun da dünya prömiyerlerini yapacak.Paris fuarının konukları, ilk kez Honda Jazz serisinin tamamını bir arada görebilme fırsatını da elde edecekler. Honda standının ziyaretçileri, Honda Jazz’ın 1.2, 1.4 ve 1.4 i-SHIFT Otomatikleştirilmiş Manuel Şanzıman (AMT) modellerini görebilecekler. Yeni modelin pratik iç mekânı, daha fazla güç sağlarken, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu daha düşük seviyelere çekiyor.


i-DTEC Otomatik Şanzıman


Paris, bir yandan da Honda’nın i-DTEC dizel motorlar için geliştirmiş olduğu yeni otomatik şanzımanın da dünya prömiyerine tanıklık edecek. Bu yeni şanzıman, Avrupalı müşterilerin 2.2 model dizeller için  otomatik seçenek talebine cevaben geliştirilen bir ürün. Yeni şanzıman, esnekliğini ve daha geniş tork yayılımını bütünlemesi için, yalnızca i-DTEC turbo-dizeller için geliştirilmiş.


CR-Z Hibrid Spor Konsept Modeli


Paris’teki stantta, Honda’nın geleceğe taşınan hibridlerine olan ilgiyi arttırmaya yönelik bir işareti olan, küçük spor konsept otomobili CR-Z de yer alacak. CR-Z, sayıları giderek artan Honda hibrid modelleri zincirine eklenerek, düşük  CO2’li araçlara olan ilgiyi daha da genişletmesi beklenen yeni küçük coupe hibridinin temelini oluşturacak.


FCX Clarity Hidrojen Yakıt Hücreli Otomobil


Paris Fuarı, ilk olarak Ağustos başında ABD’ndeki müşterilerin beğenisine sunulmuş olan Honda ürünü yakıt hücreli otomobil, FCX Clarity’ye de ev sahipliği yapacak. FCX Clarity’nin Japonya’da üretime başlama tarihi Temmuz ayı olup, Japonya’daki ilk lease müşterilerinin araçlarını teslim alma tarihleri bu yılın sonunda gerçekleşecek.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun