Genel 30 MAYIS 2011 / 14:25

Honda da hacker kurbanı oldu

Uzakdoğulu otomobil üreticisi yüzbinlerce müşterisine ait bilgileri siber avcılara kaptırdıSony’nin yaşadığı felaketin yaraları henüz tam olarak sarılabilmiş değilken büyük şirketlere yönelik siber saldırılar arka arkaya gelmeye devam ediyor.

Siber suçluların son kurbanı ise otomobil üreticisi Honda’nın 283 bin müşterisi oldu. Firmanın verdiği bilgiye göre müşterilere ait isim, adres, otomobil kimlik numaraları suçluların eline geçti. Hatta şirkete göre bazı finansal raporlar da çalınanlar arasında.

Honda, çalınan bilginin suçluların parasal çıkar sağlayabilecekleri doğum tarihi ve kredi kartı numarası gibi bilgiler içermediğini belirtiyor ama müşterilerin Honda tarafından atılmış gibi gösterilen mesajlarla karşı karşıya kalabileceğini kabul ediyor.

Çalınan bilgiler 2009 yılında Honda ve Acura model araç sahiplerinden myHonda ve myAcura internet siteleri üzerinden toplanan bilgiler olduğu söyleniyor. Ayrıca şirket, ilgili tüm müşterilerine bilgilendirme için e-posta göndermeye başladığını belirtiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun