Genel 22 EKİM 2009 / 06:51

Hollanda'dan iş fırsatı

Türkiye'de oldukça popüler olmaya başlayan .TK uzantılı alan adlarının kaydını ve tescilini yapan Dot TK; stratejik yatırım ortaklığı kurmak üzere Türk yatırımcılarla buluştu.

Türkiye'de oldukça popüler olmaya başlayan .TK uzantılı alan adlarının kaydını ve tescilini yapan Dot TK; stratejik yatırım ortaklığı kurmak üzere Türk yatırımcılarla buluştu.


Hollanda Dış Ticaret Bakanı Frank Heemskerk'in önderliğinde, İstanbul ve Ankara'da birçok sektörde Türk-Hollanda işbirliği kurmak için yürütülen görüşmeler kapsamında, Dot TK da Türk yatırım ortaklarına önemli iş fırsatları sundu. Hollanda Dış Ticaret Bakanı Frank Heemskerk ile birlikte Türk işadamları ile görüşen Dot TK CEO'su Joost Zuurbier, Heemskerk'in önderliğindeki toplantıların, Türk yatırımcılar için önemli bir fırsat olduğunu, Heemskerk ile birlikte Internet yatırımcılarını da teşvik ettiklerini belirtiyor.

Türkiye'de şu anda 500.000 civarı web sitesi bulunuyor ve yakın gelecekte bu sayının 5 milyon olması ön görülüyor. Bu artışın, istihdam yaratmasının yanı sıra, alan adlarının değerine de olumlu olarak yansıyacağı düşünüldüğünde, alan adlarının önemli bir yatırım aracı olduğu ve ekonomiye önemli bir katma değer yaratacağı açıkça görülüyor. Türkiye'nin önemli alan adı tescil şirketlerinden ISIMTESCIL.NET gibi önemli çözüm ortaklarıyla anlaştıklarını söyleyen Zuurbier, Dot TK tarafından kaydı yapılan .TK uzantılı alan adlarının daha kolay alınabilmesi hem de daha ucuz olması sebebiyle daha fazla Türk yatırımcıyı kendi markalarına ve Internet'e yatırım yapmaya davet ettiklerini de sözlerine ekliyor.

http://www.nic.tk

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun