Genel 18 EYLÜL 2009 / 07:20

Hitachi HD kameralar rotasını Türkiye'ye çevirdi

Hitachi yüksek çözünürlükte yayın yapan SD-HD1000 kameralarının dördünü Türk hükümetinin eğitim amaçlı kamyonet yayınları için sağladı.

Hitachi yüksek çözünürlükte yayın yapan SD-HD1000 kameralarının dördünü Türk hükümetinin eğitim amaçlı kamyonet yayınları için sağladı.


Hitachi, İstanbul'dan, sistem entegratörü PALS firması ile birlikte çalışıyor.

Montaj donanımlı HD/SD uydusuna sahip Mercedes OB yayın kamyonetlerinde kullanılacak olan kameralar, daha geniş formatta  belgesel, dram ve uzun metrajlı film çekimi yanında, canlı yayınlar için de kullanılacak.

Fujinon mercekleriyle donatılmış Hitachi SK HD-1000 kameralarının, hem fiber optik bağlantısı hem de kamera kontrol ünitesine OSI bağlantısı var. SK-HD1000 kameraları, fiber optiği, dijital Triax kablosu ve kablosuz iletişim adaptörleri sayesinde pek çok yapılanmaya izin veren ilk HD TV kameraları. Aynı zamanda kameralar Ethernet bağlantısı sayesinde uzaktan kontrol edilebiliyor.

Hitachi kameraların HD özelliği yayıncılara yerel olarak üretilmiş uydu kanalı programları için yeni içerik yaratmalarına olanak sağlayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun