Genel 10 ŞUBAT 2010 / 07:40

Hissedarlardan ACS'ye onay

Xerox'un satın alacağını duyurduğu Affiliated Computer Services'in satışı, Xerox ve ACS hissedarları tarafından da onaylandı.

Xerox'un satın alacağını duyurduğu Affiliated Computer Services'in satışı, Xerox ve ACS hissedarları tarafından da onaylandı.


Xerox'un geçtiğimiz aylarda satın aldığı, Dallas merkezli Affiliated Computer Services (ACS) adlı şirketin satışı, hissedarlar tarafından da onaylandı. Xerox hisselerinin yüzde 96'sını temsil eden hissedarlar, satın alma lehinde oy verdi.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Xerox'un Dünya Başkanı Ursula Burns; "Hissedarlarımızın oyları, bu satın almanın stratejik ve finansal getirilerine olan güveni yansıtmaktadır. ACS'in satın alınmasıyla Xerox, şirketin gelecekteki rekabet gücünü güvence altına almış ve müşterilerimiz ve hissedarlarımız için değer artışı sağlayan bir büyüme potansiyeli elde etmiştir" dedi.

Yıllık cirosu 6,5 milyar dolar olan ACS, binlerce çok uluslu müşterisine, 100 ülkenin kamu kurumlarına 500 faklı noktada 78 bin çalışanı ile hizmet veriyor. ACS; finans, telekomünikasyon, perakende, sağlık, eğitim, ulaşım, insan kaynakları, bilgi teknolojileri, müşteri ilişkileri alanlarındaki şirketlere iş süreçlerinin yönetimi konularında dış kaynak hizmetleri sağlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun