Genel 25 EYLÜL 2010 / 11:10

Hibrid teknolojisi boyaya yansıdı

Dyo’nun hibrid teknolojisi kullanarak ürettiği iç cephe boyası Paintistanbul 2010’da tanıtıldı.

Dyo’nun hibrid teknolojisi kullanarak ürettiği iç cephe boyası Paintistanbul 2010’da tanıtıldı.


Bugün pek çok sektörde kullanılan hibrid teknolojisi boya sektöründe de kendine yer buldu. 23-26 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Paintistanbul 2010 fuarında yer alan Dyo, dün düzenlediği basın toplantısıyla hibrid teknolojisiyle geliştirilen “Dyo Hybrid Soft Mat İç Cephe Boyası”nı tanıttı.

Hibrid teknolojiyle üretilen ve 2011 yılı başında piyasaya sunulması hedeflenen "Dyo Hybrid Soft Mat İç Cephe Boyası"yla kirlenen duvarlardan en zor lekelerin bile silinerek temizlenebileceği iddia ediliyor. Boyanın diğer silinebilir boyalardan farkını silinme sonrasında oluşan bozulmayı engellemesi şeklinde açıklayan Dyo Fabrikası Genel Müdürü Serdar Oran, “Fırça ve rulo izi bırakmayan uzun ömürlü hibrid boya yüzeyi parlatmıyor” dedi. Toplantı esnasında yapılan testlerde de çay, kahve, yağ gibi izlerin hibrid boyanın kullanıldığı yüzeyden kolaylıkla temizlendiği görüldü.

Yeni teknoloji pazarı büyütecek

Oran sektöre sunulan bu yeniliğin pazarı büyüteceğini iddia ederek, “Sektörde bu yıl yüzde 23 civarında büyürken, Dyo’da yüzde 40 seviyesinde büyüme gerçekleşti. 2010 sonunda 400 milyon lira satış cirosuna ulaşmayı hedefliyoruz. Hibrid teknolojisiyle Ar-Ge’ye verdiğimiz önemi vurgulamış olduk” şeklinde konuştu.

Sektörde bir ilk olan hibrid boyaya henüz bir isim vermediklerini aktaran Oran, “İsim konusunu tüketiciye bıraktık. Boyaya en güzel ismi bulan kişiye çift kişilik yurtdışı tatil hediye edeceğiz” dedi.

Ayrıca, birbirinden renkli standlara ev sahipliği yapan Paintistanbul Fuarı’nın kuşkusuz en farklı standlarından biri Dyo’ya aitti. Dyo standında ziyaretçiler, Structural Body Painting tekniğiyle interaktif ekran önünde gerçekleştirilen dans şovunu izlerken, dansçının vücut hareketleriyle eş zamanlı olarak dijital ekranda oluşturduğu yansımalara tanık oldular.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun