Genel 16 EYLÜL 2009 / 05:45

Herşey çevre için

Dijital görüntüleme ve baskı teknolojileri alanında faaliyet gösteren Epson ‘Sürdürülebilirlik Raporu 2009'u yayınladı.

Dijital görüntüleme ve baskı teknolojileri alanında faaliyet gösteren Epson ‘Sürdürülebilirlik Raporu 2009'u yayınladı.


Sürdürülebilirlik Raporu 2009 sonuçlarına göre; Epson'ın çevreye duyarlı faaliyetleri sayesinde, küresel ısınmaya neden olan maddelerin emisyonunda, 1990'lı mali yıllarının enerji kullanım seviyeleri ile karşılaştırıldığında toplamda yüzde 51'lik düşüş gerçekleşti.

Rapor, bu yıldan itibaren yalnızca dijital olarak sunulacak ve elden dağıtım için herhangi bir baskı uygulanmayacak. Epson bu sayede, 16,7 ton karbon salımı tasarrufu sağlandığını ortaya koyuyor. İş modellerini, çevreye karşı sorumluluk bilinciyle belirleyen Epson, kartuşların geri dönüşümü için özel bir toplama programı uyguluyor. Geri aldığı her kartuş yerine aldığı yeni ürün üzerinden kullanıcıya indirim de sağlayan Epson, hem müşterisine hem de çevreye kazandırıyor.

Kartuş geri dönüşüm projesine katılarak çevreye katkı sağlamak isteyen Epson kullanıcıları, www.env.epson-europe.com/tonercollection sitesi üzerinden bilgilerini girerek programa kaydolabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun