Genel 15 EYLÜL 2008 / 14:36

Herkes farkını Xperia ile gösterecek

Sony Ericsson’un yeni cep telefonu konsepti Xperia kullanıcılara ‘ultra’ kişselleştirme imkânı sunuyor. Serinin ilk modeli X1 yakında piyasaya çıkıyor.

Sony Ericsson’un yeni cep telefonu konsepti Xperia kullanıcılara ‘ultra’ kişselleştirme imkânı sunuyor. Serinin ilk modeli X1 yakında piyasaya çıkıyor.


X1 Sony Ericsson’un yeni alt markası Xperia için piyasaya sunduğu ilk ürün. Xperia kullanıcıların mobil internet iletişim deneyimi ve eğlence fonksiyonlarını bir arada kullanma ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış. Xperia X1, paslanmaz çelik kaplı gövdesi ve kavisli sürgü tasarımı ile dikkat çekiyor. Telefonda 7,6 cm yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran bulunuyor. Sony Ericsson Pazarlama Müdürü Lennard Hoornik’e göre “Telefonun paneli o kadar özel bir şekilde kişiselleştirilebiliyor ki, iki farklı Xperia X1’ın aynı ara yüz kombinasyonuna sahip olması mümkün değil.” Sony Ericsson Yaratım ve Geliştirme Departmanı Müdürü ve CVP Rikko Sakaguchi de Xperia’nın bu özelliğini şöyle özetliyor: “Üründeki dokuz panel, kullanıcıya telefon üzerinde bulunan panel ara yüzünü ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirebilme ve öncelikli kullanım alanlarıyla ilgili tam bir kontrol sağlamaimkanı sunuyor.” Windows Mobile işletim sistemini destekleyen Xperia X1 e-posta kontrol etme ve internette alışveriş gibi çevrimiçi işlevlerin yanı sıra film izleme ve müzik dinleme gibi çoklu ortam özellikleri de sunuyor. Xperia X1 öncelikle İngiltere, Almanya ve İsveç’te 30 Eylül tarihi itibariyle kullanıcılarıyla buluşacak.  


Kim bu Johnny X?  


Sony Ericsson Xperia X1’in özelliklerini gerçekçi bir platformda anlatabilmek amacıyla bir film de kurgulanmış. Filmde, ürünün kullanım alanları amnezi hastası Johnny X adlı karakter vasıtasıyla anlatılıyor. Johnny X ürünün fonksiyonlarını kullanarak kimliğiyle ilgili parçaları bir araya getirmeye çalışırken, Xperia X1’in ara yüz paneli sayesinde kullanıcısının kimliği ve kişiliğini nasıl yansıttığının altını çiziyor. Johnny X kimliğiyle ilgili öğrendiği her yeni bilgiyle Xperia X1’nın arayüzünü yeniliyor. 22 Eylül 2008 tarihinden itibaren her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma www.sonyericsson.com/Johnnyx adresinden dizi halinde yayınlanacak olan Johnny X’in fragmanını www.whoisjohnny-x.com adresinden izleyebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun