Genel 04 AĞUSTOS 2010 / 07:19

Her yerden internete gireceğiz

2015'te en az 3,8 milyar mobil cihazda web tarayıcısı yer alacak.

2015'te en az 3,8 milyar mobil cihazda web tarayıcısı yer alacak.


Akıllı telefonlar ve kullandıkları işletim sistemlerinin rekabetine çok çabuk alıştık. Artık nerede olursak olalım internete erişmek, webde sörf yapmak istiyoruz.

Araştırma şirketi ABI'ın raporuna göre, web tarayıcıları mobil cihazlarda hızla artacak. Tüm akıllı telefonlarda halihazırda web tarayıcısı bulunuyor. Yeni nesil gelecek telefon ya da çeşitli şekillerdeki mobil cihazlarda da web tarayıcısı olması bekleniyor.

Mobil cihazların her geçen gün daha güçlü sistemlere sahip olmaları onların tarayıcıya da sahip olmalarını kolaylaştırıyor. Bu arada mobil cihazlarda en çok tercih edilen tarayıcınınsa Opera Mini olduğu bildiriliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun