Genel 28 EYLÜL 2015 / 10:39

Hem işletmeler hem müşteriler için güvenli tahsilat

Mevzuatı 2015 Haziran sonu itibariyle yürürlüğe giren 6493 sayılı Kanun ile birlikte yeni ödeme sistemlerinde devrim yaşanıyor.Haziran 2015 sonunda tamamlanarak yürürlüğe giren 6493 sayılı Kanun çerçevesinde BDDK’dan lisans alan ve faaliyet izni Resmi Gazete’de yayınlanan Turk Elektronik Para A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz “Artık her bankadan ayrı POS almanız gerekmiyor. Güvenli bir tahsilat sistemine, çeşitli taksit imkanlarına ve daha düşük komisyon oranlarına sahip olacaksınız. TurkPos, hiçbir kurulum ücreti ödemeden 6 saatte kullanımınıza hazır.” dedi.

BDDK’ya ilk elektronik para kuruluşu başvurusunu yapan Turk Elektronik Para A.Ş.’nin faaliyet izni alması ve bu iznin Resmi Gazete’de yayımlanmış olması ile birlikte TurkPos çalışmalarını lisanslı olarak sürdürüyor. 6 kredi kartı markası ve 13 banka ile çalışan TurkPos tahsilat sisteminin kurulumu gayet kolay. İşletme sahipleri; hiçbir ücret ödemeden 6 saat içinde kurulumu tamamlanan sistem üzerinden bütün bankaların ödeme ve 9 aya kadar taksit sistemlerini, üstelik çok daha düşük komisyon oranları ile güvenli bir şekilde kullanabilir hale gelecekler. Buna karşılık kullanıcılar da, ödemelerini istedikleri taksit sayısı ile istedikleri banka üzerinden yapabilecekler.

TurkPos, yüksek maliyetler ve aylık kotalar nedeniyle POS cihazı almakta zorluk çeken küçük işletmeler için adeta bir can simidi olacak. Hem kredi kartı kabul edememekten kaynaklanan müşteri kaybına son veriyor, hem de düşük komisyon oranları ile tahsilatın maliyetini azaltıyor.

13 banka ve 6 kredi kartı markası ile tahsilatı mümkün kılan Turk Elektronik Para A.Ş., işletme sahiplerine online raporlama imkanı da sunuyor. Ürün ve satış sonuçlarının anında görüntülenebildiği finans raporları sayesinde müşteriler tarafından tercih edilen ödeme seçenekleri gibi çeşitli analizlerde mümkün. Turk Elektronik Para A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz : “Gün içerisinde, tek bir entegrasyon ve sözleşme ile sanal pos sistemine sahip olun, hızlı bir şekilde tahsilat yapmaya başlayın. Kurulum ücretsiz, ciro taahhütsüz, hizmet bedelsiz” diyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun