Genel 13 EKİM 2008 / 15:57

Hem çevreyle hem de kullanıcıyla dost

LG Electronics’in yeni monitörü FLATRON W52TE benzer ürünlere kıyasla enerji tüketimini yüzde 50 oranında azaltıyor.

LG Electronics’in yeni monitörü FLATRON W52TE benzer ürünlere kıyasla enerji tüketimini yüzde 50 oranında azaltıyor.


19 (48 cm) ve 22 inç (55 cm) boyut seçenekleri sunan LG W52TE’de 19 inç model benzer ürünlerin 36 Watt güç tüketimine karşılık normal koşullarda sadece 20 watt enerji harcıyor. 22 inçlik modelde bu rakam 22 Watt oluyor. Bekleme modunda ise W52TE serisi monitörler sadece 0.3 Watt elektrik tüketiyorlar.


FLATRON W52TE’de ekranın önünde bulunan ve LG’nin imzası niteliğindeki gülen yüz logosuyla süslenen Fun Key özel işlevlerinin pek çoğuna tek dokunuşla erişilmesini sağlıyor. Bu tuşa basılınca, çeşitli özelliklerle dolu özel bir menü açılıyor. Ana işlevler arasında ‘4:3 görüntü oranı’, ‘ez Zooming’, ‘Fotoğraf etkileri’ ve ‘Ses’ yer alıyor.


‘ez Zooming’ özelliği yazılarda ciddi görme sorunu yaşayanların ekranı kolaylıkla okumasına olanak sağlıyor. Monitörde normalde 1680 x 1050 piksel değeri kullanılırken, bu değer ez Zooming modunda 1440 x 900’e ayarlanabiliyor. ‘Fotoğraf Etkileri’ özelliği ise Fun Key kullanıcılarının dört özel efekt arasından seçim yaparak görüntüye heyecan katmalarını sağlamanın yanı sıra, fotoğraf düzeltme yazılımını kullanmadan önce farklı efektlerin ön izlemesini yapmalarına da olanak veriyor. Seçenekler arasında Doğal, Bulanık-Gölgeli, Sepya ve Tek Renk yer alıyor.


2 milisaniye tepki süresi ile hareketli görüntülerde bulanıklık yaşanmamasını garantileyen LG W52TE şirketin patentli FLATRON görüntü işlemcisine sahip. Monitör DFC 1.000:1 kontrast oranını destekliyor.


http://tr.lge.com/