Genel 23 ARALIK 2009 / 14:56

Hediyeler güvenliğinizi mi tehdit ediyor

BitDefender yaptığı bir açıklamayla, iş yerinden online alışveriş yapan çalışanları, yılbaşı hediyelerini alırken çok dikkatli olmaya çağırıyor.

BitDefender yaptığı bir açıklamayla, iş yerinden online alışveriş yapan çalışanları, yılbaşı hediyelerini alırken çok dikkatli olmaya çağırıyor.


Çalışanlar her ne kadar Web tehlikelerine karşı özen gösterse de hangi linklere girmemeleri gerektiği konusunda bilinçli olsa da konu yılbaşı alışverişi olunca web üzerinden hediye satın alarak, farkında olmadan iş yerlerinin güvenliğini riske atmış oluyor.

BitDefender; özellikle yeni yıl hazırlıklarının hızlandığı ve hediye alışverişlerinin yoğunlaştığı bu dönemde; bilgi hırsızlarının da kollarını sıvadığını hatırlatıyor. Özellikle iş yerinden yapılan online alışverişlerde, alışverişi gerçekleştiren personelin kimlik bilgilerini rahatlıkla ele geçiren üçüncü şahıslar, tüm ağa rahatlıkla giriş yapabiliyor.

BitDefender Antispam Araştırma Ekibi Başkanı Catalin Cosoi, "Çalışanlar hediye seçiminde ziyaret ettikleri sitelere, girdikleri linklere ve açtıkları maillere dikkat etmeli. Çoğu çalışanın göz ardı ettiği nokta şu ki her ne kadar ağları güvende olsa da ziyaret edilen yerler büyük risk taşıyor. Dolayısıyla yasal siteleri ziyaret etmeliler" diyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun