Genel 15 MART 2010 / 11:44

HD kalitesi ele avuca geldi

Promex'in Türkiye distribütörü DataStar, yeni HD video kamera modeli olan Promex D54FT'yi pazara sundu.

Promex'in Türkiye distribütörü DataStar, yeni HD video kamera modeli olan Promex D54FT'yi pazara sundu.


DataStar, sadece 229 dolar fiyatla satışa sunduğu Promex D54FT HD video kamera ile HD video kaydı yapabilmek için yüksek miktarlarda para ödemeye gerek olmadığını gösterdi. Full HD olarak nitelendirilen 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde video çekimi yapabilen kamera, aynı zamanda HDMI arabirimi sayesinde görüntülerin TV'ye doğrudan aktarabiliyor. Ayrıca farklı piksel çözünürlükleriyle kullanıcılara seçenekler sunan ürün 12 megapiksel kalitesinde fotoğraf çekebiliyor. Toplam yakınlaştırma değeri 20 kat olan Promex D54FT, 5 kat optik ve 4 kat dijital yakınlaştırma değerlerine sahip.

Üründe HDMI arabiriminin yanı sıra USB arabirimi de bulunuyor. DataStar, Promex D54FT HD video kamera ile birlikte ayrıca 8GB kapasiteli SD kart da hediye ediyor. Kameranın 3 inçlik dokunmatik LCD ekranı, kullanımda büyük bir rahatlık sağlıyor. LCD ekranın hemen altında bulunan mikrofon, video kaydı sırasında görüntünün yanı sıra sesin de yüksek kalitede kaydedilebilmesini mümkün kılıyor. Promex D54FT HD video kameranın dahili flaşı uzun mesafelerde de etkili olabiliyor.

Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Japonca olmak üzere toplam yedi dil seçeneği sunan ürünün kullanma kılavuzu da bu dillerde ve üstelik Türkçe kılavuzda ilk sırada yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun