Genel 03 ŞUBAT 2010 / 11:18

Hayat kurtaran uygulamaya talep arttı

Haiti'de hayat kurtaran iPhone uygulaması en çok satanlar sıralamasında 97. sıraya yükseldi.

Haiti'de hayat kurtaran iPhone uygulaması en çok satanlar sıralamasında 97. sıraya yükseldi.


Geçtiğimiz haftalarda, Amerikalı yönetmen Dan Wooley'nin Haiti depremi sırasında düştüğü zor durumdan bir iPhone uygulamasının yardımıyla kurtulduğuna dair haber sitemizde de yer almıştı. İşte bu olayın yayılmasının ardından, Wooley'in kullandığını uygulamanın satışlarında ciddi bir artış meydana geldi. AppStore'da 3,99 dolardan satılan ve ücretsiz olanları da dahil olmak üzere benzer medikal uygulamalarla yarışan Pocket First Aid & CPR, AppStore üzerindeki en çok satılanlar arasında 97. sıraya yerleşti.

Bu durum, tüketicilerin bir ürünü tercih etmek için öncelikle ürüne güven duyması gerektiğini ve bunun sağlanması durumunda ücretli bir ürünün ücretsiz alternatiflerin bile önüne geçebileceğini gösteriyor. Aynı zamanda tüketicilerin başkalarının deneyim ve görüşlerine ne kadar önem verdiğini de gözler önüne seriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun