Genel 29 AĞUSTOS 2013 / 14:40

Hayal ortağımdan goller cepte

Engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlayan Turkcell, görme engelli aboneleri için ücretsiz bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

Turkcell ile goller görme engelli futbolseverlerin cebinde. Turkcell’in Young Guru Academy (YGA) işbirliğiyle gerçekleştirdiği ve IVR üzerinden erişilen “Turkcell Hayal Ortağım” servisi ile görme engelli vatandaşlara fırsat eşitliği sağlayan hizmetler geliştiriyor. Hali hazırda beş binden fazla kullanıcısı olan hayal ortağım servisi, görme engelli kullanıcılara Türkiye ve dünyadan tüm güncel haberleri, 50’ye yakın köşe yazarının güncel yazılarını, Anadolu Ajansı güncel haber akışını, Milli Kütüphane Başkanlığı arşivinde yer alan 4000 kadar kitabı, çeşitli başlıklar altında yer alan eğitimleri sesli olarak dinleyebilme fırsatı sağlıyor.
Goller cepte
Turkcell hayal ortağım servisi ücretsiz GollerCepte hizmeti ile görme engelli abonelerine, maçları takip edebilme ve golleri cep telefonu üzerinden anında dinleyebilme imkanı sağlıyor.

Hizmet başlangıçta sadece Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor taraftarları için sağlanacak. Daha sonra diğer Süper Lig takımları için de verilmeye başlanacak.
Uygulama kullanıcılarının öncelikle taraftarı olduğu takımı seçmesi gerekiyor.
Ardından ilgili takımın Spor Toto Süper Lig maçlarındaki golleri maç anında TRT iş birliği ile Radyo 1’den elde edilen ses klipleri şeklinde kaydediliyor ve aboneye ulaştırılıyor.


Turkcell engel tanımıyor
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, konuyla ilgili şunları kaydetti:
“Turkcell ailesi olarak, engellerin önce zihinlerde olduğuna inanıyoruz. Teknolojiyi insanın hizmetine sunarak ülkemizin ve insanlarımızın ekonomik ve sosyal gelişimi için fırsat eşitliği getireceğini biliyoruz. Bu vizyon doğrultusunda, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, onları hayatın içine katmak için ‘Engel Tanımayanlar’ çatısı altında birçok farklı alanda çözümler sunuyoruz. Bu hedef doğrultusunda Turkcell markasını ve teknoloji gücümüzü görme engelliler için seferber ettik. Spor ile teknolojiyi buluşturan GollerCepte hizmetimizle görme engelli futbolseverlere keyifli bir deneyim sunmayı hedefliyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun