Genel 07 TEMMUZ 2010 / 14:34

Havada eğlence artıyor

Uçaklarda internet erişimi yaygınlaşıyor, uçak şirketleri birbiriyle yarışıyor.

Uçaklarda internet erişimi yaygınlaşıyor, uçak şirketleri birbiriyle yarışıyor.


Uçaklarda uzun süren seyahatlere katlanıyoruz. Bu sırada yüksek konfor olarak sunulan bazı seçenekler bulunuyor. Ancak Cathay Pacific bu standartları zorlamaya kararlı gözüküyor.

Cathay Pacific'in yaptığı duyuruya göre 2012 yılından itibaren uçaklarında geniş bant internet erişimi, GSM servisi ve canlı televizyon erişimi bulunacak. Panasonic Avionic ile yapılan anlaşmayla eklenecek özelliklerin şu anda dünyada benzeri bulunmuyor.

Cathay Pacific'in açıklamasına göre internet erişimi 50 Mbps hıza kadar çıkabilecek. Ayrıca telefon servisiyle telefondan bilgi aktarılabilirken, doğrudan konuşmalar da yapılabilecek. Tabii veri trafiği kontrollü olacak, böylece yolcular zararlı sitelere giriş yapamayacak.

Bugüne kadar 500'den fazla uçakta Wifi kullanılıyor. Ancak bu uçaklardaki Wifi kullanımı ortalama 15 dolar ( 23 TL) olduğu için pek de rağbet görmüyor. Amerika'daki konuyla ilgili araştırmada yolcuların sadece yüzde 10'unun Wifi satın aldıkları görülüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun