Genel 12 ARALIK 2008 / 07:21

Hava ile çalışan arabalar geliyor, depolar evde dolacak

Otomotiv sektöründe son yılların en büyük buluşu olarak değerlendirilen havayla çalışan arabalar 2009 yılı sonunda piyasaya çıkacak.

Otomotiv sektöründe son yılların en büyük buluşu olarak değerlendirilen havayla çalışan arabalar 2009 yılı sonunda piyasaya çıkacak.


MDI firmasının geçtiğimiz yıllarda ürettiği havayla çalışan arabalar petrol şirketlerinin baskısı nedeniyle üretimi durdurulmuştu. Dünyayı saran küresel kriz dolayısıyla yeniden seri üretime geçildiği bildirililen hava ile çalışan arabaların, şehir içi taşıtı, kamyonet ve minibüs olmak üzere 3 modeli bulunuyor. Yakıt deposu ve 300 litrelik hava depolarından oluşan ve 300 litre ile yaklaşık 200 kilometre gidebilen MDI’ların hızı saatte 110 kilometreye kadar çıkabiliyor. Arabaların satış fiyatının ise yaklaşık 6.9 milyar lira olacağı belirtiliyor. Klasik arabalara göre az gürültü çıkaran ve benzincilerde deposu 2-3 dakikada dolan bu arabaları kullananlar, hava pompası sahibi olursa depoyu evlerinde de doldurabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun