Genel 12 ŞUBAT 2010 / 10:10

Hastanenin de dijitali oldu

Fujitsu PRIMERGY BX-900, Intel Xeon 5500 serisi işlemcileri, geniş bellek kapasitesi ve üstün I/O performansı ile gelişmiş sanallaştırma özelliklerini destekliyor.

Fujitsu PRIMERGY BX-900, Intel Xeon 5500 serisi işlemcileri, geniş bellek kapasitesi ve üstün I/O performansı ile gelişmiş sanallaştırma özelliklerini destekliyor.


"Sağlık Yöneticileri Zirvesi - 2010", 30-31 Ocak 2010 tarihinde Grand Cevahir Otel'de gerçekleşti. Çok sayıda yönetici, bilim insanı ve sağlık uzmanının ilgi gösterdiği Zirve, bu yıl ilk defa uygulanan "Dijital Hastane" konseptiyle kendisinden söz ettirdi.

Sağlık Bilişimcileri Açılım Platformu (SABİYAP) ile sağlık sektörüne hizmet veren özel kuruluşların katkılarıyla hayata geçen "Dijital Hastane" konsepti, ziyaretçilerin bilişim teknolojilerinin sağlık sektöründeki kullanımı hakkında bilgi edinmesini sağlarken, zirvenin stand alanlarında çağdaş bir hastanenin teknoloji altyapısı gerçek uygulamalarla canlandırılmış oldu.

"Dijital Hastane" standına büyük ilgi gösteren ziyaretçiler, hastane yönetimi uygulamaları ve sağlık bilişimi alanındaki gelişmeler hakkında yetkililerden ayrıntılı bilgi edinme olanağı buldu. Stand alanında Fujitsu'nun iş ortağı Entegres'in katkıları ile oluşturulan Dijital Hastane altyapısında performansı ve teknolojisi ile kurumların güvenini kazanmış PRIMERGY sunucular kullanıldı. Fujitsu'nun Intel tabanlı sunucu ailesi PRIMERGY BX900 üzerinde çalışan özel sağlık ve hastane yönetimi uygulamaları, gerçek bir sağlık merkezi ortamını yansıttı.

Dijital hastanelerin ihtiyaç duyduğu kesintisiz çalışmayı sağlayan bu sunucu bu tür işletmelerin enerji tüketimi, donanım, soğutma, yönetim ve bakım gibi çeşitli maliyet kalemlerinden tasarruf etmesini sağlarken, hastane yönetiminin ve sağlık ekibinin ihtiyaç duyduğu bütün yazılımları her an hizmete hazır olacak şekilde yüksek performansla çalıştırıyor.