Genel 24 EKİM 2008 / 08:05

Hassas verilere hassas güvenlik

Verbatim’in 256-bitlik AES donanım disk şifreleme sistemi ile gizli veri ve bilgiler korunuyor; yetkisiz kişilerin verilere ulaşımı bir şifre ile engelleniyor.

Verbatim’in 256-bitlik AES donanım disk şifreleme sistemi ile gizli veri ve bilgiler korunuyor; yetkisiz kişilerin verilere ulaşımı bir şifre ile engelleniyor.


Veri ve sistem güvenliği bugünün sayısal dünyası için çok konuşulan bir konu. Bu alanda sunulan çözümler de büyük önem taşıyor. Verbatim tarafından geliştirilen Business Secure USB, sayısal dokümanların taşınabilmesi için geliştirilmiş bir sistem. 256 bitlik AES donanım disk şifreleme sistemi, şifre koruma ile birleştirilerek depolanan veriler için çok özel bir güvenlik sağlar hale getirilmiş. “Güvenilir Cihaz Kalite Mühürü” ile ödüllendirilen Business Secure USB, gizli veri ve bilgilerin kaybolma ya da çalınma kaygısı olmadan depolanması olanağı tanıyor. 2 GB ve 16 GB arasında depolama kapasitesi sunan ürün hassas ve önemli veriler ile çalışan şirketlere ve kurumlara yönelik pratik ve güvenli bir çözüm olarak sunuluyor. Sistem, şifre girişi, şifre karıştırıcı algoritma ve dış müdahalelere karşı 6 yanlış giriş denemesinden sonra cihazdan bilgiyi yok eden şifre sisteminden oluşan pek çok güvenlik fonksiyonu sunuyor.


 


www.verbatim.com.tr


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun