Genel 15 TEMMUZ 2010 / 05:52

Harcanan paralar dönmedi

RIAA korsana karşı 64 milyon dolar harcarken sadece 1,36 milyon dolar kazanabildi.

RIAA korsana karşı 64 milyon dolar harcarken sadece 1,36 milyon dolar kazanabildi.


Amerika'nın ünlü albüm yapım şirketlerinden biri olan Recording Industry Association of America (RIAA) korsana karşı mücadelede oldukça kararlı gözüken şirketlerin başında geliyordu. Şirket, açtığı telif davalarıyla ün yapmışken bu konuda ilginç bir bilgi geldi.

RIAA çeşitli hukuk ve avukatlık şirketlerine 2006 ve 2008 yıllarında tam 64 milyon dolar harcadı. RIAA açtığı davalardansa sadece 1,36 milyon dolar kazanabildi. Ayrıca davalardan sonra korsan müzik paylaşımında da bir azalma görülmüyor.

İki yıllık bir dönemde büyük bir kayıp olmasına rağmen RIAA ayakta kalmayı başardı, ancak her şey tekrar düşünüldüğünde bunca çabanın sonunda ortaya çıkan tablo ünlü müzik şirketi için düşündürücü gözüküyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun