Genel 08 EKİM 2008 / 15:20

Hannover ile Türkiye arasında köprü

Geçtiğimiz aylarda İstanbul’da düzenlenen Türk-Alman Ekonomik Forumu ile dikkatleri çeken Hannoverimpuls, bağlantıları daha da güçlendirmek için işini Almanya’ya taşımak isteyen Türk girişimcileri CeBIT Bilişim Eurasia’daki standına davet ediyor.

Geçtiğimiz aylarda İstanbul’da düzenlenen Türk-Alman Ekonomik Forumu ile dikkatleri çeken Hannoverimpuls, bağlantıları daha da güçlendirmek için işini Almanya’ya taşımak isteyen Türk girişimcileri CeBIT Bilişim Eurasia’daki standına davet ediyor.


Türk şirketlerinin Almanya’da yapılanması ve işlerini/ürünlerini Avrupa pazarına sunabilmesi sürecinde onlara yardımcı olmak ve bir köprü işlevi görmek amacıyla yola çıkan Hannoverimpuls yapılanması, bu konudaki çalışmalarını her geçen gün artırarak devam ettiriyor. CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’na da katılmış olan Hannoverimpuls’ın Proje Direktörü Peter Eisenschmidt ile yaptıkları çalışmalar üzerine konuştuk; Hannoverimpuls hakkında bilgi istedik. "Hannoverimpuls, Almanya Hannover bölgesinin ve şehrinin ekonomik gelişim ajansıdır. Misyonumuz, Hannover için önemli teknoloji alanlarına güç kazandırarak ekonomiyi desteklemektir. Bilgi ve iletişim teknolojileri en büyük odak noktamızı oluşturuyor. Hannoverimpuls yeni şirketlerin kuruluşuna destek vermek, mevcut şirketlerin büyümesi ve yabancı şirketlerin yeniden konumlandırılmasına yardımcı olmak için program ve projeler hazırladı. Türk-Alman ekonomik forumu, Hannoverimpuls tarafından yapılandırılan ve İstanbul Metropol World Business ortaklığıyla gerçekleşen bir projedir. Hedefi, Almanya’da yapacakları etkinlikleri genişletmek isteyen Türk ve Türkiye’de büyümek isteyen Alman şirketlerine özel çözümler önererek Türkiye ve Almanya arasındaki ekonomik ilişkiyi geliştirmek. Türk şirket ve işadamları ile büyük potansiyel sahibi ekonomik dünya arasında bir köprü kuruyoruz. Yurtdışı iş aktivitelerini geliştirirken oluşabilecek çeşitli sorunlara karşı çözüm sunuyoruz. Başlıca destek verdiğimiz konular: Finans, teknoloji ağları ve yönetim desteğine erişim sunma.


Özellikle üç ürün sunuyoruz: ProMAP stratejik pazarlama: Koçluk ve danışmanlık. ProMap, kurumların ürünlerini sunduğu pazarlarla ilgili bireysel analizler sunuyor. GeMS Alman Satış & Pazarlama Çözümleri: GeMS, kurumların Almanya pazarındaki satış performanslarını artırmak ya da desteklemek amacıyla verilen bir dışkaynak pazarlama ve satış hizmeti. Plug&Work: Şirketlere bir yıllık ücretsiz ofis kullanımı sağlayan bir yarışma Cebit Bilisim Eurasia’da da detaylı bilgilendirme çalışmalarımız var. Türk şirketler bize erişmek için www.dtwf.de adresindeki web sitemizi ziyaret edebilirler. Ancak biz onlarla fuardaki reyonumuzda(salon 3, stand 141-I) tanışmayı ümit ediyoruz."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun