Genel 24 ARALIK 2010 / 21:47

Hannover CeBIT ve ödüller 'Genç Usta'ları bekliyor

"USTA Kampüste Yarışması"nın ilk kategorisi "Enerji" için başvuru tarihi 7 Ocak'a kadar uzatıldı.

"USTA Kampüste Yarışması"nın ilk kategorisi "Enerji" için başvuru tarihi 7 Ocak'a kadar uzatıldı.


Türkiye'nin teknoloji içerikli ilk haber portalı olan BTnet.com.tr, üniversite öğrencilerinin katılabileceği bir yarışma düzenleyerek geleceğin yeniden şekillenmesine önderlik ediyor. Teknoloji tutkunu gençlerin hayatı daha yaşanabilir kılacak yaratıcı projelerini desteklemek ve hayata geçirilmesine kılavuzluk etmek amacıyla düzenlenen "USTA Kampüste En İyi Gelecek Yarışması" enerji, güvenlik, tasarım, eğitim, çevre, pazarlama ve eğlence olmak üzere 7 farklı kategori altında gerçekleştirilecek.

7 kategori arasından ilk start verilen "enerji" kategorisi, güç kaynakları alanında Türkiye'nin uzman firmalarından olan ARTronic sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. Çağın en değerli ödülü sayılabilecek "iş dünyasına adım atma" konusunda kazanan öğrencileri destekleyecek olan ARTronic kategorinin birinci, ikinci ve üçüncü projelerinin sahiplerine 2 aylık ücretli staj imkanı veriyor. Yarışma birincisine ayrıca Hannover'de düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarı için 3 günlük Hannover CeBIT ziyareti ve Casper notebook, ikinciye Casper netbook ve üçüncüye de ARTronic Homeligt UPS ödülleri verilecek.

Fütüristler Derneği'nin desteklediği yarışmanın başvuru süresi 7 Ocak'a kadar uzatıldı

Teknolojiye dair tüm yeniliklerin kullanılabileceği projelerde, yenilikçi, özgün ve hayata geçirilebilir olma özelliklerinin ön planda olması büyük önem taşıyor. Yaşamın her alanına hitap edebilecek içerikte tasarlanabilecek projeler; bilişim teknolojilerinden maksimum oranda yararlanılması, uygulama kolaylığı, topluma katkısı, yeni iş modeli sunması gibi kriterler üzerinden değerlendirilecek. 7 Ocak 2011 tarihine kadar yapılacak olan başvurular, önce alanlarında uzman sektör temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Fütüristler Derneği'nin de desteklediği USTA Kampüste En İyi Gelecek Yarışması'nın sonuçları ise Ocak ayında yapılacak bir ödül töreni ile duyurulacak.

USTA Kampüste Yarışması ile ilgili detaylar, jüri, ödüller, güncellemeler ve başvuru koşulları için www.BTnet.com.tr/usta adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun