Genel 07 EYLÜL 2010 / 10:39

Halk otobüsleri de internete kavuşuyor

Bahçeşehir ve Beylikdüzü bağlantılı çift katlı halk otobüslerinde mobil internet bağlantısı olacak.

Bahçeşehir ve Beylikdüzü bağlantılı çift katlı halk otobüslerinde mobil internet bağlantısı olacak.


Turkcell, İstanbul Halk Ulaşım A.Ş. işbirliğinde halk otobüslerinde ücretsiz mobil internet dönemi başlıyor. 76D Taksim-Bahçeşehir, 76-E Taksim- Bahçeşehir expres, 145T Taksim-Beylikdüzü ve E-57 Bahçeşehir-Bakırköy güzargâhlarındaki çift katlı özel halk otobüslerini kullanan İstanbullular artık kablosuz internete ücretsiz bağlanıyor.

Günde 15 bin yolcuya ücretsiz mobil internet Turkcell ve İstanbul Halk Ulaşım A.Ş.’nin ortak projesi kapsamında günde 15 bin yolcu taşınan 76D Taksim-Bahçeşehir, 76-E Taksim-Bahçeşehir Express,145T Taksim-Beylikdüzü ve E-57 Bahçeşehir-Bakırköy hattında sefer yapan 31 adet çift katlı özel halk otobüsüne Turkcell’in 3G altyapısını kullanan kablosuz modemler yerleştirildi.

İlk etapta Bahçeşehir ve Beylikdüzü ile bağlantılı hatlarda başlayan ücretsiz mobil internet uygulamasının önümüzdeki dönemde diğer güzergahlarda da yaygınlaştırılması hedefleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun