Genel 12 MAYIS 2012 / 09:45

Hafif ticari elektrikli araçlar Türkiye'de de üretilecek

Elektrikli araçlar Türkiye'de de üretilecek

BD Otomotiv, ulaşımı elektriklenme projesi kapsamında İtalya'da gerçekleştirdiği elektrikli araç üretimini bundan böyle Türkiye'de de yapacak. Elektrikli araçlar üzerine faaliyetlerini sürdüren şirket, seri üretimine Türkiye'deki tesisleri de ekledi. Dizel yakıtlı araçları yüzde 100 elektrikliye dönüştürmeyi hedefleyen şirket 2,5 metreküp ile 17 metreküp arasında farklı hacimlere sahip ve 110 ile 200 km arasında değişen menzillere sahip Fiorino, Scudo, Ducato, Kangoo ve Trafic modellerinin koltuklu ve kargo versiyonlarını elektrikliye dönüştürerek satışa sunuyor.

Konuyla ilgili konuşan BD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner, hedeflerinin Türkiye'yi elektronik araç üretiminde merkez haline getirmek olduğunu söyledi.

Şirket, müşterilerinin araç parklarına ve İstanbul genelinde alışveriş merkezleri, park alanları gibi ortak alanlara kurduğu hızlı ve normal şarj istasyonları sayesinde, elektrikli araçların günün her saatinde bu noktalardan rahatlıkla şarj edilebilme imkanı tanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun