Genel 03 ŞUBAT 2010 / 14:03

Güvenlikte yanlış alarmlar azalacak

Kaspersky Lab, ABD'de yanlış virüs alarmlarını daha da aza indiren patentin sahibi oldu.

Kaspersky Lab, ABD'de yanlış virüs alarmlarını daha da aza indiren patentin sahibi oldu.


Kaspersky Lab'in patentli sistemi, otomatik olarak antivirüs veri tabanında yanlış alarma yol açan hataları düzeltiyor. Bu hataları kontrol listeleriyle karşılaştırarak programlardaki bilgi, URL adresleri veya kullanıcının bilgisayarında fark edilen diğer unsurları doğrudan antivirüs sağlayıcısına iletiyor. Herhangi bir uyuşmazlık varsa sistem nesnenin tehlike durumunu hesaplıyor. Çeşitli kriterlere göre yapılan hesaplama sonunda, programın güvenli olduğu ortaya çıkarsa antivirüs veri tabanındaki gerekli düzeltmeler anında yapılıyor. Kaspersky Lab'in patentli sisteminin diğer bir artısı ise yanlış alarmı aza indirirken, kötü niyetli program algılama hassasiyetini etkilememesi.

Kullanıcılar için güvenli adresler listesinin sürekli güncellenmesi çok önemli. Bu yüzden söz konusu sistem, içinde tehlikeli program olup olmadığını kontrol etmek için güvenli adresler listesini de otomatik olarak güncelliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun