Genel 08 MART 2010 / 15:25

Güvenlikte güç birliği

Sophos ve Lenovo güvenlik ve veri korumada işbirliğini duyurdu.

Sophos ve Lenovo güvenlik ve veri korumada işbirliğini duyurdu.


BT güvenliği ve veri koruma firması Sophos, Global PC üreticisi Lenovo'nun, Lenovo Think ürünlerinde Sophos güvenliği ve veri koruma teknolojilerini kullanarak, kanal ortağı yapısıyla çalışacaklarını duyurdu. Lenovo bu çalışmalarla birlikte, ürünlerinde Sophos'un tehdit koruma çözümünü de sunacak.

Sophos Başkan Yardımcısı ve Global Satış ve Saha Operasyonları Direktörü Mike McGuinness, açıklamasında "Sophos, çeşitli teknolojileri kullanarak endpoint ve hassas veriyi güvenlik altına almadaki yaklaşımı ile anti virüs, anti spyware, güvenlik duvarı, HIPS, uygulama kontrolü, NAC, DLP ve şifrelemeyi tek bir çözüm ile arka planda yürütürken Lenovo müşterileri, daha az yatırımla daha geniş korumadan yararlanmış olacaktır" dedi.

Lenovo Kurumsal Ürünler Yazılımdan Sorumlu İkinci Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Peter Schrady de açıklamasında "Biz Sophos ile müşterilerimize bilgisayar donanım ve yazılım güvenliğinde daha güçlü bir kombinasyon sağlamak için çalışıyoruz. Müşterilerimiz Sophos'un güvenlik teknolojilerini geniş bir menüden, yüklenmesi kolay, tehdit koruma araçları ile parmak izi okuyucu ve şifreli sabit diskler gibi bilgisayar donanım özelliklerini ve yönetmeyi seçebilecekler" dedi.