Genel 27 OCAK 2010 / 09:07

Güncel sanat yörüngeye giriyor

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Sınırlar Yörüngeler 07-08" yarışması için başvurular 15 Şubat'ta başlıyor.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Sınırlar Yörüngeler 07-08" yarışması için başvurular 15 Şubat'ta başlıyor.


Türkiye'de güncel sanatın önemli adreslerinden biri olan Siemens Sanat tarafından genç sanatı ve sanatçıları desteklemek amacıyla ilk kez 2007 yılında düzenlenen "Sınırlar Yörüngeler" yarışmasının bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Alan gözetmeksizin tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan yarışmaya hem bireysel hem de grup çalışmalarıyla katılmak mümkün.

Başvuru sahipleri yarışmaya son üç yıl içerisinde her türlü içerik ve malzeme ile üretmiş oldukları en fazla üç eserle katılabiliyor. Adayların Siemens Sanat'ın web sitesi üzerinden yarışma başvuru formlarını doldurduktan sonra, başvuru dosyalarını 9 Nisan 2010 Salı günü saat 17.00'ye kadar Siemens Sanat'a ulaştırmaları gerekiyor.

Genç yetenekleri ve güncel sanatı desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmada, Canan Beykal, Mürteza Fidan, T. Melih Görgün, Gülçin Özdemir ve Emre Zeytinoğlu'ndan oluşan Sergi Değerlendirme Komisyonu görev alacak.

Ayrıntılı bilgi, yarışmanın şartnamesi ve katılım formu www.siemenssanat.com web sitesinden edinilebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun