Genel 20 MAYIS 2010 / 13:31

Güç kesintileri gücünüze gitmesin

APC tarafından geliştirilen yeni kesintisiz güç kaynağı Back-UPS Pro tanıtıldı.

APC tarafından geliştirilen yeni kesintisiz güç kaynağı Back-UPS Pro tanıtıldı.


American Power Conversion (APC) evlerde ve iş yerlerinde aksaklıklara sebep olan güç kesintilerinin önüne geçecek olan ürünü Back-UPS Pro'nun tanıtımını yaptı.

Schneider Electric kuruluşu olan APC, yeni ürünü Back UPS Pro ile kullanılmayan çevre birimlere giden gücü otomatik olarak kesip gereksiz enerji harcamalarını durdurarak kullanıcının tasarruf etmesini sağlayan güç tasarrufu çıkışlarına sahip. Bu özelliğinin yanı sıra, cihazda enerjiden tasarruf etmek ve pil ömrünü uzatmak için enerji kullanım göstergesine sahip olan bir LCD panel ve otomatik gerilim düzenleme (AVR) özellikleri bulunuyor.

Kesintisiz güç kaynaklarının ev ve ofisler için önemine değinen APC'nin Ev ve Kurumsal Ağlar Başkan Yardımcısı Dave Johnson, "Çalışma süresi, gerilimdeki dalgalanmalar, ani yükselmeler ve güç kayıplarına karşı genellikle korunmasız olan ev ofisler ve işyerler için son derece kritik bir konu. Düşük güç ortamları ve güç kesintileri önemli verilerin, hatta bütün bilgisayar ağının kaybedilmesine neden olabiliyor" dedi. Johnson, "Back-UPS Pro, aksama sürelerinin neden olduğu sonuçları ve yüksek maliyetleri azaltarak kullanıcıların çalışmalarını kaydetmesi ya da bir işlemi tamamlamaları için gerekli olan kesintisiz çalışmayı garanti eder. Tipik olarak sadece tek bir kez aksama olsa bile bunun bedelini tüm birim öder" diyerek güç kaynağının öneminden bahsetti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun