Genel 27 MAYIS 2010 / 11:41

GTX 480M Directx 11'e uyumlu geliyor

Nvidia, dizüstü bilgisayarlar için DirectX 11'e uyumlu ilk ekran kartını tanıttı.

Nvidia, dizüstü bilgisayarlar için DirectX 11'e uyumlu ilk ekran kartını tanıttı.


Nvidia resmi olarak DirectX 11'e uyumlu ilk taşınabilir bilgisayar ekran kartı GTX 480M'in önümüzdeki ay satışa sunulacağını açıkladı. Ancak kartın fiyatı henüz belirlenmedi.

Haziran ayının ortasında piyasada olacak Clevo markalı dizüstü bilgisayarlarda bulunacak GTX 480M, kullanıcıların beğenisine sunulacak.

GTX 480M'de masaüstü bilgisayarlarda kullanılan mukabili ekran kartı gibi GF100 yonga kullanılıyor, ancak ekran kartı dizüstü bilgisayarlara uygun ısıya göre şekillenmiş olacak ve daha az enerji harcayacak. Böylece 250 watt enerji harcayan masaüstü bilgisayar ekran kartından sonra, dizüstü bilgisayar kullanıcıları rahat edebilecek.

AMD'nin 6 aydır süren ekran kartı piyasasındaki başarısına karşılık vermek isteyen Nvidia, DirectX 11 uyumlu masaüstü bilgisayar ekran kartlarını Nisanda piyasaya sunmuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun