Genel 18 AĞUSTOS 2009 / 12:10

GSM Operatöründen bağımsız 3G yayın platformu

GSM operatörüne bağımlı kalmadan her türlü video yayınınızı 3G yayın platformundan yapabiliyorsunuz.

GSM operatörüne bağımlı kalmadan her türlü video yayınınızı 3G yayın platformundan yapabiliyorsunuz.


Web ve Mobil tabanlı Multimedia çözümleri üreticisi Motiwe ile Mobil TV ve içerik yayıncılığı uygulamalarında dünya’nın önde gelen şirketi Vidiator birlikte Türkiye’nin ilk GSM Operatöründen bağımsız 3G’ye yönelik video yayınlama platformunu kurdular.

30 Temmuz 2009’da yapılan 3G lansmanıyla birlikte ilk uygulamasını Garanti Bankası için gerçekleştiren ‘3G Yayın Platformu’ ile banka müşterileri wap.garanti.com.tr mobil bankacılık hizmeti üzerinden sabah ve akşam günlük piyasa yorumlarını 3G kalitesinde, ‘Motiwe 3G Yayın Altyapısı’ üzerinden izliyor.

Yazılım ve altyapı alanlarında Vidiator’un dünya çapındaki mobil yayıncılık tecrübesiyle, Motiwe’nin video ve mobil uygulamalar konusundaki deneyiminin buluştuğu platformda, aşağıdaki hizmetler bütünleşik bir yapıda, kolayca gerçekleştiriliyor:

- Mobil cihaz modelinin algılanması ve cihaza uygun formatta videonun gösterilmesi.

- Mobil cihazın yayını izlediği sıradaki hızına uygun kalitede videonun gösterilmesi ve bu sayede 3G – EDGE geçişlerinde kopma yaşanmadan yayınların kesintisiz izlenmesi.

- iPhone, Blackberry ve Windows Mobile cihazlarının desteklenmesi.

- URL yetkilendirme modülü ile yayınların sadece izin verilen wap sitelerinden izlenmesinin sağlanması.

- H263, H264, MP4, WMV ve daha birçok formatın desteklenmesi.

- WAP sayfaları ve mobil uygulamalar ile entegrasyon için gerekli web servislerin sağlanması.

- Tahsilat ve DRM modülleri ile ücretli servislerin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi.

- Gelişmiş içerik yönetim sistemi.

- İzleyicinin kaldığı yerden izlemeye devam etmesini sağlayan “Bookmark” modülü.

Platform, cep telefonuna içerik yayınlamak isteyen firmaların yüksek altyapı maliyetlerine ve diğer yatırımları yapmalarına gerek kalmadan projelerini gerçekleştirebilmelerini amaçlıyor. GSM operatörüne bağımlı kalmadan her türlü video yayınının gerçekleştirilebildiği 3G Yayın Platformu Motiwe tarafından verilen hosting hizmeti sayesinde hızlı, düşük maliyetli ve gelişmiş 3G çokluortam servisleri sunulmasını sağlıyor.

www.motiwe.com

ilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun