Genel 22 ARALIK 2010 / 13:28

Groupon Türkiye'ye yayılmayı planlıyor

Sehirfirsati.com adresiyle faaliyet gösteren şirket, KOBİ'leri gözüne kestirdi.

Sehirfirsati.com adresiyle faaliyet gösteren şirket, KOBİ'leri gözüne kestirdi.


İnternet dünyasının yeni yıldızlarından biri haline gelen Groupon, Nisan ayından beri ülkemizde www.sehirfirsati.com adıyla hizmet veriyor. Üyelik sistemi içindeki kullanıcılarına değişik markalardan sağladığı avantajlarla bilinen sitenin Türkiye yansımasının her şehre yayılması planlanıyor.

Dev şirket ülkemizdeki şirketler ve KOBİ'ler için pazarlama platformu sunuyor. Türkiye sitesi Sehirfirsati.com Genel Müdürü Emre Ekmekçi, "2011 senesinde sayemizde tamamen mali açıdan kayıt altına alınmış KOBİ/Servis sektörüne 100 milyon liralık ekstra bir Pazar yaratmış olacağız" dedi.

Google, Chicago merkezli şirkete yakın zamanda 6 milyar dolar teklif etmiş ancak Groupon yöneticileri tarafından teklif kabul edilmemişti. 35 ülkede, 300'den fazla şehirde 3 bin 500 çalışanı ile faaliyet gösteren şirketin dünyanın en büyük satın alma platformu haline geldiği söyleniyor.

Ayrıca kısa sürede yıldızı parlayan şirketin Morgan Stanley'nin raporuna göre 2010'daki gelirleri 500 milyon doları bulmak üzere.

Groupon'un Türkiye sitesi www.sehirfirsati.com ‘un mevcut üye sayısı ise 1 milyon 458 bin 209. Sitenin üye sayısında her hafta %7 oranında artış olduğu belirtiliyor. Groupon'dan yapılan açıklamaya göre, Nisan 2010'da faaliyete başlayan sehirfirsati.com, bugüne kadar yerli ve yabancı firmaların arasında yer aldığı 1500 markayla işbirliği yaparak üyelerine 580 bin adet kupon sattı; toplamda 61 milyon lira tasarruf ettirdi.

Sehirfirsati.com, şu anda İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Samsun gibi şehirlerde olmak üzere her gün üyelerine 20'nin üzerinde fırsat sunuyor. Sehirfirsati.com İstanbul merkez ofisinde 50 kişilik ekibiyle hizmet veriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun