Genel 25 ŞUBAT 2010 / 12:00

Grafik çözümler ambalajlamayı kolaylaştırıyor

P&G'nin ambalajlama ve tasarım sürecine DS çözümleri yardım edecek.

P&G'nin ambalajlama ve tasarım sürecine DS çözümleri yardım edecek.


Ürün yaşam döngüsü yönetimi (PLM) ve 3 boyutlu modelleme çözümleri şirketi Dassault Systèmes (DS), tüketim ürünleri şirketi Procter & Gamble (P&G) ile işbirliğini genişletti. P&G, artık global ambalajlama ve grafik tasarım süreçlerinde V6 PLM çözümünü kullanacak. DS ve P&G bu sayede ambalajlama sürecini daha etkin hale getirerek, ürünlerin pazara sunum zamanını kısaltacak ve müşterilerinin geliştirilmiş deneyimler yaşamasını sağlamış olacak.

Uzun süredir DS'in ENOVIA, SIMULIA, 3DVIA gibi ürünlerini şirketin farklı bölümlerinde kullanmakta olan P&G, yeni ambalajlama ve grafik tasarım projelerinde DS ürünlerinden CATIA V6'nın sanal ve dijital tasarım özelliklerini kullanıp, SIMULIA V6' nın da "sanal test" özelliğinden de yararlanacak. Bu yeni yöntem sayesinde tedarikçiler, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan tasarım ve paketleme sürecini hızlandırırken, aynı zamanda üretim ve mağaza içi gereksinimlerini de yerine getirebilecekler. Buna ek olarak ENOVIA V6, global işbirliğini, tasarımların yeniden kullanılmasını, tekrarlanan görevlerin otomasyonunu ve kurumsal standartlara ulaşmasını sağlarken, masrafların optimize edilmesini ve ürün ambalajlamadaki performansın en üst seviyede olmasını sağlayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun