Genel 29 NİSAN 2010 / 12:03

Graffiti dijitalleşti

Graffiti sanatçısı Turbo, HP'nin TouchSmart cihazı üzerinde sanatını konuşturdu.

Graffiti sanatçısı Turbo, HP'nin TouchSmart cihazı üzerinde sanatını konuşturdu.


28 Nisan'da düzenlenen HP etkinliğinde, Türkiye'nin ünlü graffiti sanatçısı Turbo graffitiyi dijital ortama taşıdı. HP'nin TouchSmart etkinliği kapsamında, 28 Nisan tarihinden itibaren graffiti teknolojiyle buluşacak ve İstanbul -Tünel'de bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. Bu etkinlik ile aynı zamanda graffiti sanatının bilgisayar üzerinde de uygulanabileceği anlatılacak.

29 Nisan günü halka açılacak olan graffiti etkinliğinde katılımcılar, TouchSmart teknolojisi kullanarak kendi graffitilerini yaratacaklar. Dokunmatik yöntemlerle oluşturulan grafitiler, daha sonra HP'nin web sitesinde ve Facebook'ta yayınlanacak. Oylama sonucunda en beğenilen graffiti yaratıcısına bir adet TouchSmart bilgisayar hediye edilecek.Turbo olarak tanınan Tunç Dindaş 12 yaşından beri graffiti yapıyor ve Türkiye'nin en önemli sokak sanatçılarından biri olarak kabul ediliyor. Turbo'nun, 70'lerde sokak gruplarının bölgelerini işaretlemek için kullandıkları graffitinin artık Türkiye'de bir sokak sanatı olarak bilinmesinde büyük bir rolü bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun