Genel 28 NİSAN 2010 / 09:44

Gözlüksüz izlenebilen taşınabilir 3D ekran üretildi

Toshiba hem taşınabilir, hem gözlüksüz izlenebilen 3D ekran ürettiğini duyurdu.

Toshiba hem taşınabilir, hem gözlüksüz izlenebilen 3D ekran ürettiğini duyurdu.


Şu an dünyada hızla piyasaya sürülen 3D televizyonlar görüyoruz. Ardı ardına gelen tanıtımlar, bu yeni oluşan piyasadan pay kapabilmek için yarışan dev markaların ne kadar da istekli olduğunu gösteriyor. Kullanıcılar 3D televizyon için pek de karar vermiş olmasa da piyasada oluşan arzın talebi tetiklemesi bekleniyor.

Bu yarışın içinde bulunan markalardan Toshiba taşınabilir ekranında gözlüksüz olarak 3D görüntülerin izlenebileceğini duyurdu. 21 inç kendinden stereoskopik (üçboyutlu görüntü sağlayan) HD görüntü veren ekran, çoklu yer değiştirme teknolojisi kullanılarak üretildi. Cihaz 3D televizyonlar gibi karşıdan bakmayı şart koşmuyor. Taşınabilir ekran olduğundan birçok açıdan ve uzaktan görülebilmesi sağlanarak, kullanım kolaylığı sağlanıyor.

Cihaz yaklaşık 250 TL gibi gözlük maliyetlerinden ve kullanım zorluğundan kurtarıyor. Bu özellikler Toshiba'nın yeni ekranı ile rakiplerini şimdiden zorlayacağını gösteriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun