Genel 26 KASIM 2008 / 14:11

"Görsel işitsel akıllı düzenleyiciler"de yeni modeller

2006 yılında Türk kullanıcısı ile tanışan VAIO, farklı modellerle geliyor.

2006 yılında Türk kullanıcısı ile tanışan VAIO, farklı modellerle geliyor.


Sony VAIO’nun Türkiye’deki ürün gamının farklı modeller ile genişleyeceğini duyurdu. 2006 yılında Türk kullanıcılarına lanse edilen VAIO, yeni gelişme ile farklı tüketici segmentlerinin ihtiyaçlarına cevap verecek. Türkiye’deki model sayısı 5’ten 10’a, seri sayısı ise 3’ten 6’ya çıkacak olan VAIO’nun öne çıkan serilerinden biri de TT serisi olacak. Sony Eurasia, VAIO segmentini 2010 yılına kadar 6 kat büyütmeyi hedefliyor.


Hedef dizüstünde yüzde 10’luk pazar payı


Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Sony Eurasia Genel Müdürü Mohsen Noohi, iş profesyonelleri, öğrenciler, 25 yaş üstü kullanıcılar, kadınlar gibi tüm tüketici segmentlerinin beklentilerini karşılayacak yeni VAIO serileri ile 2010 yılına kadar 6 kat büyümeyi hedeflediklerini belirtti. Noohi, toplam dizüstü pazarında da yüzde 10’luk pazar payına ulaşmayı planladıklarını da ifade etti. Tüketici elektroniğinde Sony’nin Türkiye’de 2. sırada yer aldığını da belirten Noohi, Sony VAIO olarak satış noktaları sayısını da 2 katına çıkaracaklarını dile getirdi. Yaşanan krizin pazarı çok fazla etkilemeyeceğini düşündüklerini belirten Noohi, “Krizde insanlar paralarını seçim yaparak sadece yüksek kaliteli ürünler için harcama eğilimde olacak. Yüksek kalite burada seçici olacak. Şu an için kriz nedeni ile bir kur sabitlemesi yapmadık ancak bu konuda müzakere ediyoruz ”dedi.Toplantıda söz alan Sony VAIO Avrupa Başkanı Masato Nakano da, “Video, Ses, Bütünleşik Operasyonu” olan VAIO’nun anlamının günümüzde “Görsel İşitsel Akıllı Düzenleyici”ye dönüştüğüne dikkat çekti.


TT serisi dikkat çekiyor


Satışa sunulan TT serisi, 1 kiloluk ağırlığa ve 9 saat pil ömrüne sahip. DLNA ve Movie Story özellikleri ile öne çıkan TT dizüstü bilgisayarlarda içinde yer alan derleme programı ile farklı videolar yaratılmasına olanak tanıyor. Parmak izi okuma ve sabit disk koruma özellikleri de bulunan TT serisi, 16:9 geniş ekran sunuluyor. Yeni VAIO’ların orjinal Türkçe klavye ve Türkçe işletim sistemi ile sunulacağını belirten VAIO Ürün Müdürü Levent Eroğlu, CS, SR, TT, NS, Z ve FW gibi diğer segmentlerdeki yeni seri ve modelleri ile de Türk kullanıcısnın farklı beklentilerinin karşılanacağını belirtti.


www.sony.com.tr 


 


 


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun