Genel 14 NİSAN 2010 / 12:23

Görme engellilere erotik kitap geldi

Kabartma görüntülere dayalı erotik kitap özel olarak görme engelliler için hazırlandı.

Kabartma görüntülere dayalı erotik kitap özel olarak görme engelliler için hazırlandı.


Lisa Murphy isimli kadın görme engellilere özel dokunsal algılarla hissedilebilen üç boyutlu erotik kitap hazırladı. Tactile Mind isimli kitap kabartma ile oluşturulmuş bazı resim ve yazılar içeriyor.

Kanada Ulusal Körler Enstitüsü'den dokunsal grafik alanında sertifikaya sahip fotoğrafçı Lisa Murphy daha önceden görme engelli çocuklar için hayvan resimleri oluşturmayı öğrenmişti. Bu alanda yetişkin görme engelliler için fazla kitap olmadığını fark eden Murphy, "Çıplak insanların kabartma fotoğraflarının yer aldığı başka bir dergi yok" diye belirtiyor.

Cinsel içerikli görseller ve erotizmle yoğrulan bir kültürün içinde yaşadığımızı belirten Murphy, görme engellilerin bu durumdan mahrum kalmaması gerektiğini söylüyor. Tactile Mind dergisinin içerisinde toplam 17 kabartma fotoğraf bulunurken, kitap 150 sterlinlik satış fiyatıyla piyasaya sunulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun