Genel 22 NİSAN 2010 / 14:23

Gorillaz'ın yüzü göründü

Gorillaz, Coachella Festivali'nde verdiği konserde çizgi görüntülerinin önüne çıktı.

Gorillaz, Coachella Festivali'nde verdiği konserde çizgi görüntülerinin önüne çıktı.


Gorillaz grubu kurulduğu 2001 yılından beri hiç yüzünü göstermemiş, tüm kliplerinde animasyon görüntüleri kullanıp, konserlerinde bir perdenin arkasından müzik severlere seslenmişti. Kaliforniya'da gerçekleşen Coachella Festivali'nde birden bire perdenin önüne çıkarak hayranlarına sürpriz yaptı.

İngiliz müzik grubu Blur'un solinti Damon Albarn ve birçok çizgi romanların yaratıcısı Jamie Hewlett'in önderliğinde kurulmuş olan dünyanın ilk sanal grubu, festivalde en iyi performanslarından birini sergiledi. Damon Albarn, Phil Cornwell, Remi Kabaka ve Haruka Kuroda'dan oluşan Gorillaz'a bu konserinde Flea, Bobby Womack, Mick Jones ve Paul Simonon gibi efsanevi müzisyenler de eşlik etti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun