Genel 08 EYLÜL 2010 / 14:05

Google Yahoo kullanıcılarına torpil yapıyor

Google uygulamalarından faydalanmak isteyen Yahoo kullanıcıları OpenID ile giriş yapabilecek.

Google uygulamalarından faydalanmak isteyen Yahoo kullanıcıları OpenID ile giriş yapabilecek.


Google’ın Salı günü yaptığı açıklamaya göre herhangi bir Yahoo kullanıcısı OpenID kullanarak Google uygulamalarından yararlanabilecek.

Google Docs, Calendar ya da Reader gibi uygulamaları kullanmak isteyen Yahoo kullanıcıları için Google’a giriş süreci böylece daha da kolaylaşmış olacak. Kullanıcı Google hesabına giriş yaptığında bir web formu doldurmak zorunda kalmadan “Yahoo.com üzerinden hesabınızı doğrulayın” butonuna tıklayacak. Bu mesaj ile birlikte kullanıcı Yahoo’ya yönlendirilecek ve hesaplarına bağlantı kurmak için Google ve Yahoo’ya izin verecek. Sonrasında ise Google’da e-posta adresi doğrulanmış olan kullanıcı Google’ın web uygulamalarından faydalanabilecek.

Ayrıca bu işlemle birlikte kullanıcı Google’ın Yahoo profilindeki verilere ulaşmasına izin vermiş olacak. Google, bu işlemin şimdilik sadece Yahoo kullanıcıları için geçerli olacağını ve yakın zamanda diğer OpenID sağlayıcılarına da destek vereceğini söylüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun