Genel 05 AĞUSTOS 2010 / 12:17

Google Wave projesini rafa kaldırdı

Ünlü arama motoru yeni projesinden kullanıcıların uyum sorunu nedeniyle vazgeçti.

Ünlü arama motoru yeni projesinden kullanıcıların uyum sorunu nedeniyle vazgeçti.


Google ‘wave' uygulamasının gelişimini durdurduğunu açıkladı. Sebep olarak da kullanıcıların uygulamayı benimsememesini gösterdi.

Google'dan gelen açıklamaya göre gerçek zamanlı iletişim ve işbirliği uygulaması Wave'in bir web tarayıcısının yapabileceklerinin fazlasına ihtiyaç duyduğu belirtildi.

Wave uygulamasında bilgisayardaki her verinin kolaylıkla aktarılması, bir yerden tarayıcıya sürükleyip bırakması, hatta e-postaya gerek kalmaması gibi sıra dışı yenilikler hedefleniyordu. Ancak kullanıcılar bu uygulamaya adapte olamadı.

Uzmanlara göre de bu kadar iddialı bir projeye alışkan kolay değil. Kullanıcı alışkanlıklarını değiştirmesi beklenen uygulamanın ilerleyen günlerde yeni projelerde karşımıza çıkabileceği de gelen haber arasında yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun