Genel 24 MART 2010 / 14:33

Google Türkiye'den KOBİ’lere özel eğitim

Google Türkiye, internetin fırsatlarından yararlanma konusunda toplam 37 ilde eğitim verecek.

Google Türkiye, internetin fırsatlarından yararlanma konusunda toplam 37 ilde eğitim verecek.


Google Türkiye, 24 Mart'ta gerçekleştirdiği bir toplantıyla 6 binden fazla KOBİ'ye veri analizlerinden ve internetin sağladığı diğer avantajlardan faydalanarak işlerini nasıl büyütebilecekleri konusunda eğitim vermek amacıyla bir yıl sürecek bir proje başlattığını açıkladı. "AdWords ile Başarının Temelleri" adı altında toplam 37 ilde gerçekleştirilecek eğitimler, 25 Mart Perşembe günü İstanbul'da Google'ın yerel iş ortaklarıyla birlikte gerçekleştireceği seminerle başlatılacak. KOBİ'lerin hedef kitlelerine nasıl daha iyi ulaşabilecekleri ve başarılı bir şekilde ölçümlenebilen pazarlama yöntemleri sayesinde kazançlarını nasıl artırabilecekleri konuları da eğitimde yer alan başlıklar arasında bulunuyor.

Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Türkiye'de 2 milyondan fazla KOBİ var, fakat sadece 400 bini internetin sunduğu fırsatlardan faydalanıyor. Bu eğitim projesiyle, KOBİ'lerin yurtiçi ve yurtdışında büyümelerini sağlayacak alanlara yatırım yapmalarına ve sayıları 27 milyonu aşan Türk internet kullanıcılarına doğru araçlarla ulaşabilmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz" dedi.

Google'ın başlatacağı eğitim programı KOSGEB üyelerine ücretsiz olarak sunulacak. Eğitimler Gaziantep, Bursa, Yalova, Bolu, Adapazarı, Kocaeli, Düzce, Gebze, Ankara, İzmir, Gaziantep, Denizli, Eskişehir,  Kayseri, Konya, Adana, Trabzon, Samsun, Malatya, Uşak, Elazığ, Erzurum, Uşak, Afyon, Çorum, Tekirdağ, Mersin ve Kahramanmaraş illerinde gerçekleştirilecek. Eğitimlerle ilgili ayrıntılı bilgiye www.ant.com.tr/egitimler/google.html adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun