Genel 15 NİSAN 2010 / 08:23

Google tableti için çalışıyor

Google, çıkaracağı tablet bilgisayarında, tam sürüm Chrome'un kullanılabileceğini açıkladı.

Google, çıkaracağı tablet bilgisayarında, tam sürüm Chrome'un kullanılabileceğini açıkladı.


Google, Android işletim sisteminle çıkaracağı tabletinde tam sürüm bir internet tarayıcısı olabileceğini belirtti. Normalde kurulu olan tarayıcıya kıyasla çok daha fazla işlevi bulunan tam sürüm Chrome'lar, Apple ürünlerindeki tarayıcıların aksine, flash desteği de sunacak.

Los Angeles'taki partide konuşan Google CEO'su Eric Schmidt, bazı eksikliklerin bulunduğunu, tabletlerin henüz çok yeni olduğunu ve bu konuda tüm firmaların uzmanlaşabilmesi için 2-3 yıl geçmesi gerektiğini belirtti.

Google'ın çıkaracağı tablet henüz hazır değilken, ürünün tasarımı konusunda adeta bir boğuşma yaşadıkları öğrenildi. İşletim sistemi Android ile Apple'ı endişelendiren Google'ın, tablet piyasasına nasıl giriş yapacağı merak konusu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun