Genel 01 ŞUBAT 2011 / 17:50

Google Street View kameraları sokak yerine bu kez müzeleri görüntüledi

Google Street View kameraları bu kez müzeleri görüntüledi

Google Street View kameraları, sanat eserlerinin gigapiksel çözünürlükte fotoğraflarından oluşan sanal müze turu "Google’s Art Project"  kapsamında dünyanın en iyi müzelerini gezdi.

18 ay süren proje kapsamında Google kameraları dünyanın en önemli müzeleri arasında kabul edilen aralarında London's National Gallery, Smithsonian Museum, Metropolitan Museum of Art gibi önemli müzelerin olduğu 17 sanat müzesini gezdi. Bu süreçte her müzeden gigapiksel ölçülerinde görüntülenecek bir eser seçildi ve ortaya 7 milyar piksel çözünürlükte görüntülenen 17 özel eser çıktı.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GThNZH5Q1yY&feature=player_embedded[/youtube]Tur kapsamında görüntülenen bin 61 sanat eseri ve bu eserler hakkında detaylı bilgi Art Project sitesinde yer alıyor ancak şu aralar siteye erişim sağlanamıyor.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aYXdEUB0VgQ&feature=player_embedded[/youtube]Projeye googleartproject.com adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun